Parafia św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich

Postawowe informacje i msze święte

Parafia św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich – parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w diecezji tarnowskiej, w dekanacie Uście Solne. Parafia w Strzelcach Wielkich została erygowana w 1617 r. z inicjatywy tamtejszego dziedzica Andrzeja Gawrońskiego Rawy, który ufundował też pierwszy kościół. Była to budowla drewniana i położona nad brzegiem Wisły. Przed 1727 r. dobudowano do kościoła kaplice Mariacką. Kościół ten uległ zniszczeniu lub został rozebrany. Na jego miejscu zbudowano w 1785 r. obecny kościół. W 1957 r. został on powiększony m.in. poprzez przedłużenie nawy przybudówek według projektu architekta Piotra Krakowskiego, przy pracach tych czynni byli cieśle Jan i Andrzej Solakowie[2].

Diecezja: Diecezja tarnowska
Dekanat: Dekanat Uście Solne